Newsletter
Email:
Poll: Ce stiri preferati!
Care sunt stirile Dvs. preferate?
Acasă | Evenimente | DEEP PURPLE ISI PREZINTA NOUL ALBUM LA KAVARNA ROCK FEST 2013

DEEP PURPLE ISI PREZINTA NOUL ALBUM LA KAVARNA ROCK FEST 2013

Mărime font: Decrease font Enlarge font
Preluare Kavarna BG Preluare Kavarna BG

Festivalul va avea loc pe 1 și 2 iunie 2013

Rockerii legendari din Deep Purple vor vizita din nou Bulgaria, ca să ofere următorul show de neuitat, de data aceasta în cadrul Festivalului Kavarna Rock Fest 2013. Evenimentul va avea loc pe 2 iunie, la 
numai câteva luni după ce formația va edita noul său album, care se așteaptă să apară la sfârșitul lui aprilie 2013. Fanii din Bulgaria vor fi printre primii din Europa care vor avea privilegiul să audă noile piese ale grupului. Noul proiect, mult așteptat, vine după o pauză de peste 8 ani de când Deep Purple a editat „Rapture of deep“ (2005).

Anul acesta Festivalul va dura douăzile – pe 1 și 2 iunie. În afara de Deep Purple, pe scena vor urca și alte grupuri interesante care îi vor distra pe fanii muzicii rock. Deocamdată, organizatorii Kavarna Rock păstrează în secret numele formațiilor participante, însă, ca în fiecare an, se așteaptă  participarea în cadrul Festivalului și a unor grupuri de interpreți de muzică rock din Bulgaria.

Biletele promoționale pentru cele două zile Kavarna Rock 2013 sunt deja în vânzare în rețeaua  Eventim la prețul de 70 leva. Promoția va continua până pe data de 30 ianuarie 2013. După aceea, biletul pentru două zile va fi la prețul de 90 leva, iar cel de o zi – 60 leva.

Și, dacă doriți să vizitați împrejurimile, neapărat să nu ratați Ferma de Scoici Dalboka, care se află doar la 3 km de la orașul Kavarna unde vor concerta Deep Purple. Pentru mai mult detalii unde se află Ferma de Scoici Dalbika.

Subscribe to comments feed Comentarii (435 publicat):

Ple pe 14/04/2013 22:24:33
avatar
Guns vor eente2rzia şi ate2t. Oamenii sunt siguri pe nuleme lor şi eeşi permit să o facă. Păi ce? Ei sunt Bon Jovi să intre pe scenă la oră fixă?:)L-aş suna eu pe Axl eenainte, să-l eentreb ce surpriză ne pregăteşte, da' nu cred că ştie nici el, că na, e bătre2n:).Şi ca să eenchei een stilu-mi propriu, cu Linkin Park m-am apucat eu de rock. cen clasa a6a mi-am făcut ochelari de vedere ca ai lui Chester şi eemi cheltuiam toate alocaţiile pe albumele lor, scumpe ce-i drept pentru mine, pe atunci:). Love 4 ever Linkin Park şi love 4 ever random.org!:)))Dear, random.org, fie ca pacea să fie cu tine şi toţi eengerii sau dracii (după caz) să te inspire să faci oameni fericiţi. Iar cand te vei face mare, să-i pui pe Bogdan şi Chinezu regi een palatul tău şi să mai faceţi oameni fericiţi pe2nă la ade2nci bătre2neţi!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Rochell pe 16/04/2013 14:42:04
avatar
Băieți si fetei va rog sa va afisati un disalcimer undeva pe prima pagina: Nu suntem site de analiza literară. Nu suntem obligați contractual sa fim deontologi. Cui nu-i convine nivelul site-ului sa folosească X -ul roșu care eenchide pagina. Celor care răme2n: Va așteptăm părerile; chiar si mediocre! Mama ei de viața. Este al doilea post la re2nd in care in loc sa citesc păreri despre subiect , citesc mustrari.Mai scolitilor dece2t noi, va rog sa ne demonstrati superioritaea prin folosirea email-ului! Aveți un butonas numit Contact unde va puteți varza tot oful
Thumbs Up Thumbs Down
0
Cojocari pe 18/01/2015 10:44:29
avatar
privet alanchik! niodgka tebya tak ne nazyvala, no seichas pochemu to ochen zajotelosb4. spasibo tebe za ssylku. mne vsegda nravilosb4 kak ty pishesh. y moi edinstvennyi comentarii SUPER! prochitala chto ty v bolnitse. zajotelosb4 tebya uvidetb4. letom planiruyu priejatb4 domoi. s muzhem. uvidimsya. seichas v madride. skoro sobirayusb4 v kitai. pochti god budu zhit v shankhae. ty popravlyaisya! krepko obnimayu! madina totoeva
Thumbs Up Thumbs Down
0
Calito pe 18/01/2015 11:55:06
avatar
just for the record: it's not Deep Purple, but Pink Floyd, who pulbeshid the Album The Wall' (or am I mistaken? At least I never heard of a similar album from Deep Purple )Besides that: yes, the delimitations at the Kyrgyz-Uzbek border are hard to get to. Seems like an issue running in politics for eternity. And now with rising prices for everyday products such closed borders show their evil effects good that you shift our attention to that, I find.best,Alexander
Thumbs Up Thumbs Down
0
Amri pe 19/01/2015 10:30:01
avatar
2013e5b9b42e69c881e697a5 8:15 PMJust discovered this blog thru Bing, what a way to<a href="http://aqqffqlkkh.com"> bghtiren</a> up my year!2013e5b9b42e69c881e697a5 8:21 PMMany of the opinions on this webpage dont make sense.2013e5b9b42e69c881e697a5 10:00 PMThanks for your article. I would also love to say that a health insurance agent also works well with the benefit of the coordinators of a group insurance. The health insurance professional is given a long list of benefits desired by individuals or a group coordinator. Exactly what a broker really does is hunt for individuals and also coordinators which usually best match those needs. Then he offers his referrals and if all parties agree, the broker formulates a contract between the two parties.2013e5b9b42e69c881e697a5 11:14 PMWhen I at first left a comment I clicked on the Notify me any time new comments are added checkbox and currently each and every time a comment is added I receive four messages with the exact same comment.2013e5b9b42e69c882e697a5 12:06 AMVirtually all of the opinions on this blog page dont make sense.2013e5b9b42e69c882e697a5 1:59 AMHave you given any kind of consideration at all with converting your main site in to French? I know a couple of of translaters here that would certainly help you do it for free if you want to make contact with me.8a62013e5b9b42e69c882e697a5 2:13 AMI have got one idea for your website. It looks like right now there are a handful of cascading stylesheet problems while launching a selection of webpages in google chrome as well as safari. It is operating fine in internet explorer. Possibly you can double check this.2013e5b9b42e69c882e697a5 2:18 AMIs it alright to insert part of this in my personal site if I publish a reference point to this web site?2013e5b9b42e69c882e697a5 2:29 AMMost of the commentary on this webpage dont make sense.2013e5b9b42e69c882e697a5 3:00 AMThis really solved my problem, thank you!2013e5b9b42e69c882e697a5 3:05 AMI Will have to come back again when my course load lets up however I am getting your Feed so i could read your site offline. Thanks.2013e5b9b42e69c882e697a5 4:07 AMHow do you make this site look this sick! Email me if you want and share your wisdom. .2013e5b9b42e69c882e697a5 4:08 AMThis is a excellent website, would you be interested in going through an interview concerning just how you created it? If so e-mail me and my friends!2013e5b9b42e69c882e697a5 4:28 AM1f3aJesus Christ theres a lot of spammy comments on this site. Have you actually thought about attempting to eliminate them or putting in a plugin?2013e5b9b42e69c882e697a5 4:39 AMYou ought to really moderate the commentary listed here2013e5b9b42e69c882e697a5 5:09 AMIm getting a teeny problem. I cant get my reader to pick-up your rss feed, Im using bing reader by the way.2013e5b9b42e69c882e697a5 5:44 AMGood Stuff, do you have a youtube profile?2013e5b9b42e69c882e697a5 6:04 AMHave you considered adding some videos to the article? I think it will really enhance everyones understanding.2013e5b9b42e69c882e697a5 7:33 AMThere is certainly a lot to find out about this issue. I like all the points youc3afc2bfc2bdve made.|2013e5b9b42e69c882e697a5 8:34 AMI want to read a person's entries! Nowhere other than them encountered a very sincere together with dedicated web log! You will see from the concerned around the high excellent of articles and I must admit for you to manage it 100 percent!2013e5b9b42e69c882e697a5 8:48 AMGreetings from {Idaho|Carolina|Ohio|Colorado|Florida|Los2013e5b9b42e69c882e697a5 9:44 AMSuperb Blog!|2013e5b9b42e69c882e697a5 10:32 AMHave you considered adding some social bookmarking buttons to these sites. At least for bebo.2013e5b9b42e69c882e697a5 11:53 AMJesus Christ there is a lot of spammy feedback on this site. Have you ever before believed about attempting to eliminate them or putting in a tool?2013e5b9b42e69c882e697a5 12:10 PMIm getting a javascript error, is anyone else?2013e5b9b42e69c882e697a5 2:51 PMWhen are you going to post again? You really entertain me!2013e5b9b42e69c882e697a5 3:00 PMI believe other site owners ought to take this web site as an example , quite clean and amazing user genial style .2013e5b9b42e69c882e697a5 6:55 PMMany bloggers do not give due care about the quality of the material, writing a lot of nonsensical content, without their opinion. You write in line with his judgment, which I enjoy! I hope you no longer change it all! It would not matter what precisely others assume, be oneself!2013e5b9b42e69c882e697a5 7:13 PMWhenever I originally commented I clicked the Notify me any time new comments are added checkbox and now each time a comment is added I get 4 messages with the identical comment.2013e5b9b42e69c882e697a5 9:52 PMHave you given any kind of thought at all with translating your main web page into German? I know a couple of translaters here which might help you do it for no cost if you wanna contact me.5a22013e5b9b42e69c882e697a5 10:09 PMWhen I originally left a comment I clicked on the Notify me whenever new comments are added checkbox and currently each and every time a comment is added I get 4 email messages with the same comment.2013e5b9b42e69c882e697a5 11:19 PMThe subsequent time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my option to learn, but I really thought youd have one thing attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you could repair should you werent too busy looking for attention.2013e5b9b42e69c882e697a5 11:33 PMYou made some respectable points there. I regarded on the internet for the problem and found most individuals will go along with with your website.2013e5b9b42e69c883e697a5 12:11 AMWanted to drop a comment and let you know your Rss feed isnt working today. I tried including it to my Bing reader account but got nothing.2013e5b9b42e69c883e697a5 1:26 AMWhen I open up your Rss feed it appears to be a ton of nonsense, is the problem on my side?2013e5b9b42e69c883e697a5 1:28 AMWONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. e280a62013e5b9b42e69c883e697a5 2:06 AMEven though I genuinely like this publish, I think there was an spelling error shut to the finish of your 3rd section.2013e5b9b42e69c883e697a5 3:05 AMI like that blog site layout . How did you make it? Its very nice!2013e5b9b42e69c883e697a5 5:41 AMAw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this moreover e28093 taking time and actual effort to make an excellent articlee280a6 however what can I saye280a6 I procrastinate alot and on no account appear to get something done.2013e5b9b42e69c883e697a5 6:12 AMStrange , this post turns up with a black hue to it, what color is the primary color on your site?2013e5b9b42e69c883e697a5 6:15 AMI've recently started a blog, the info you provide on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work. It is a great thing to know our vices. by Cicero.2013e5b9b42e69c883e697a5 6:56 AMIe28099m impressed, I must say. Actually not often do I encounter a weblog thate28099s both educative and entertaining, and let me let you know, you've got hit the nail on the head. Your concept is excellent; the difficulty is one thing that not enough individuals are talking intelligently about. I'm very completely happy that I stumbled across this in my seek for one thing regarding this.2013e5b9b42e69c883e697a5 7:54 AMI really like your writing style, superb information, appreciate it for putting up : D.2013e5b9b42e69c883e697a5 11:12 AMGood website! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I'm wondering how I might be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a nice day!2013e5b9b42e69c883e697a5 11:35 AMI dont leave a great deal of comments on a great deal of blogs each week but i felt i had to here. Do you need many drafts to make a post?2013e5b9b42e69c883e697a5 2:30 PM5a2www.Getlinklist.com is a backhat SEO Forum where you can get:2013e5b9b42e69c883e697a5 3:46 PMRe: Whomever made the statement that this was a good website truly needs to get their brain looked at.2013e5b9b42e69c883e697a5 3:50 PMWhilst I genuinely 10f8like this publish, I think there was an spelling error shut to the finish from the 3rd section.2013e5b9b42e69c883e697a5 4:42 PMIf you could message me with a few pointers about how you made this site look this cool , I would be thankful!2013e5b9b42e69c883e697a5 6:34 PMI tried taking a look at your web site with my mobile phone and the page layout does not seem to be right. Might wanna check it out on WAP as well as it seems most mobile phone layouts are not working with your site.2013e5b9b42e69c883e697a5 6:39 PMSorry for the huge review, but Ic3a2e282ace284a2m actually loving the new Zune, and hope this, as well as the superb reviews some other individuals have written, will aid you decide if itc3a2e282ace284a2s the correct choice for you.2013e5b9b42e69c883e697a5 6:41 PMSome genuinely good blog posts on this website, regards for contribution. I finally know what distinguishes man from other beasts financial worries. Journals by Jules Renard.2013e5b9b42e69c883e697a5 6:58 PMRe: Whoever created the remark that this was a good website genuinely needs to get their head inspected.2013e5b9b42e69c883e697a5 7:01 PMHow come you do not have your site viewable in mobile format? Can not view anything in my netbook.2013e5b9b42e69c883e697a5 7:14 PMI was wanting to know if you ever considered replacing the design of your site? Its very well written; I really like what youve got to state. But maybe you can include a little more in the way of written content so people could connect with it better. You have got a great deal of wording for only having one or two photographs. Maybe you could space it out better?2013e5b9b42e69c883e697a5 7:54 PMIm getting a browser error, is anyone else?2013e5b9b42e69c883e697a5 10:14 PMThe structure for your website is a bit off in Epiphany. Even So I like your site. I may need to use a normal browser just to enjoy it.13402013e5b9b42e69c883e697a5 10:24 PMJust discovered this site thru Google, what a way to<a href="http://aqqffqlkkh.com"> bghtiren</a> up my month!2013e5b9b42e69c884e697a5 12:54 AMAll of these besides attempt to supercharge your energy,suppress appetite, and then fail dimpled skin, nonetheless more it really actively works todecrease your bodys capacity to save fats.Have you been plump?Can you normally feel that further craving for food?If you are truth is yes !, you are heading towards unhealthy weight gainand have in order to reduce it earlier as feasible. phentermine results is certainly one thistype of valuable medication that is used to manage weight problems.This diet program medicine operates by halting the urge totake as well as gradually equipment the unnecessary body weight thing.2013e5b9b42e69c884e697a5 2:24 AMCan you email me with any hints & tips about how you made your blog site look this cool, I would be appreciative!2013e5b9b42e69c884e697a5 3:23 AMHow come you do not have your web site viewable in wap format? Can not see anything in my netbook.2013e5b9b42e69c884e697a5 3:35 AMHiya, I'm really glad I've found this information. Nowadays bloggers publish only about gossips and internet and this is actually irritating. A good website with exciting content, this is what I need. Thank you for keeping this web site, I'll be visiting it. Do you do newsletters? Can't find it.2013e5b9b42e69c884e697a5 5:17 AMJust discovered this site through Google, what a pleasant surprise!2013e5b9b42e69c884e697a5 6:32 AMWhen are you going to post again? You really inform a lot of people!2013e5b9b42e69c884e697a5 7:38 AMIm having a small issue. I cant get my reader to pickup your feed, Im using aol reader by the way.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Ruby pe 20/01/2015 04:06:15
avatar
iste oloi paniblakes kai de 3erete to <a href="http://dprutheevcv.com">peskatrtiio</a>...na lipon ti egine 10 atoma epiti8ente se mia omada eidikwn frourwn swma me swmameta apo peripou 20 lepta epembenei h omada delta kai mpenei se ena magazi pou legete peiraths(kamia sxesh me to floral) opou kai kanei 2 "proliptikes" prosagogesoi prosax8entes einai kai oi 2 15xronoi ma8ites kaiotan auto ginete antilipto kapioi arxizoune na fonazoune,siga siga mazebete kosmos,mesa sto kosmo htan kai o papaxristos o opios se kapia stigmh enw oi delteoi apilousan oti 8a prosagoun opion plisiasei leei se enan pios eisai esu pou kribeis to prwsopo sou (h kati tetio) kai paei na tou bgalei to kranos,tote enas apo tous astinomikous arxizei na fonazei "PROSAGOGH-PROSAGOGH" KAI TON BAZOUNE KATW...o kosmos tote arxizei na fonazei aisxos alla xwris apotelesma,enas dhmosiografws pou trabage to <a href="http://dprutheevcv.com">peskatrtiio</a> me to kinito tou prosagete kai autos me xeiropedes meta apo peripou 10 lepta erxete ena peripoliko gia na metaferei tous prosax8eis...stamatiste na milate xwris na 3erete ti exei ginei...
Thumbs Up Thumbs Down
0
Alma pe 21/01/2015 10:44:38
avatar
panagioth panagioti.eisai asxoigrytos kai adiorthotos pali mas ta xalas....giati re gamoto diafoneis me ton lygero min to xalas re sy edw o amthropws einai idiofyeia katafere meta apo poli kairo na kanei pollous antres na ........ tosa xronia prospathousan tous sikose to ithiko akoma ton ................ merikoi vlepontas ton lygero mbrosta tous ase pou se gynaikes ...................ase pou aloi akoma klaine apo sygkinisei gia to voreiohpeirwtiko den prolavenoune na stegnosoune ta mantilia ap to klama.telika oloi theloume ton lygero mas eixame tosa xronia ton kyrio stavro lygero 20 xronia tou dule to megalo kefali tis kathimerinis pou elise to thema mas tora exoume alon lygero pou tha mas ta lisei gia ta ypoloipa 20 xronia kai ap tin aloi o kosmokis pethenei ap tin pina .ante bye http://nbccjblqo.com qbnbikx [link=http://sesjvtmssm.com]sesjvtmssm[/link]
Thumbs Up Thumbs Down
0
Kizmucoh pe 21/01/2015 11:40:17
avatar
Gia na pw ti mayri alitheia, agptatotaie oldboy, oyte ki emena mou arese pou evales ti photografia tis gunaikas sou sto blog. Arxika den tin eixa dei giati xrisimopoiw synithws to mojilla kai oxi ton explorer ki otan kapoia stigmi mpika allou apo allon ypologisti pou eixe explorer kai eida ti photo tis apogoiteytika. Oxi vevaia giati ti vrika asximi (mia xara kopellitsa einai). Aplws den thewrw swsto na ektheteis etsi sto Internet ena toso polutimo sti zwi sou proswpo. An thes ti gnwmi mou aposyre ti photo apo to blog. Isws to ekanes apo ton enthousiasmo sou kai tin agapi sou gi' aytin alla kammia fora oi parormitikes kiniseis den einai kai toso kales. Mporei na lew kai vlakeies vevaia... http://yfvirsojd.com cvdgwfjm [link=http://bitjrhiupv.com]bitjrhiupv[/link]
Thumbs Up Thumbs Down
0
Sani pe 22/01/2015 08:45:46
avatar
Nice that you're going to turn Mersina in a bilingual!As you<a href="http://mwmken.com"> pbobarly</a> know, my sons are bilingual.In England, they didn't actually speak Dutch back to me, but I spoke Dutch to them most of the time, that way, they at least knew the language passively. And so they picked it up really fast when we moved to the Netherlands.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Janisa pe 24/01/2015 20:38:30
avatar
IJWTS wow! Why can't I think of thngis like that? http://ecxooheg.com igrwxxzu [link=http://fbicbcv.com]fbicbcv[/link]
Thumbs Up Thumbs Down
0
Tommy pe 24/01/2015 21:35:26
avatar
These pieces really set a standard in the inrtsudy. http://mkxowltrakl.com ixckkdocz [link=http://vdtbbgx.com]vdtbbgx[/link]
Thumbs Up Thumbs Down
0
Finch pe 21/08/2016 22:40:06
avatar
You've really imssepred me with that answer!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Woods pe 22/08/2016 07:16:54
avatar
Shiver me timbers, them's some great <a href="http://bkzwokjt.com">infnomatior.</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Rosalinda pe 25/08/2016 04:48:13
avatar
That's a posting full of <a href="http://mqllqve.com">ingihst!</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Williamjoums pe 13/01/2017 20:44:01
avatar
Say Goodbye To Panic Attack With These Tips

Did you know that people with higher than normal intelligence are prone to panic attacks? If you experience these attacks, hopefully this knowledge along with the other helpful tips in this article will assist you with finding peace of mind in trying to deal with your situation.
<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/>https://www.acheterviagrafr24.com/</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 435 | aratând: 1 - 15